case study

Chcesz zrealizować projekt, ale nie wiesz od czego zacząć?

Omówimy jak wyglądają kroki realizacji projektu na przykładzie teledysku zespołu SAD SMILES

Preprodukcja

W pierwszej kolejności na podstawie utworu tworzymy ogólną koncepcję i piszemy scenariusz teledysku.

Teledysk dla SAD SMILES do piosenki “Lost in the love” zrealizowaliśmy przy współpracy ze Szkołą Tańca CREATE YOURSELF z Tarnowa, a konkretnie z Adrianem Misiem, który jest założycielem szkoły oraz producentem teledysku. Razem z Adrianem stworzyliśmy wstępną koncepcję oraz scenariusz do teledysku.

Następnie przechodzimy do poszukiwania odpowiedniej lokalizacji do realizacji zdjęć. Zdjęcia do teledysku SAD SMILES zrealizowaliśmy w Tarnowie po wcześniejszym scoutingu. Kiedy wstępnie wiedzieliśmy już na jakim klimacie filmu nam zależy, zajęliśmy się ustaleniem strojów dla zespołu, aktorów i statystów. To łączyło się również z utrzymaniem ustalonej kolorystyki w teledysku. Przygotowaliśmy plan logistyczny oraz harmonogram realizacji zdjęć.

Zdjęcia

Działaliśmy według wcześniej ustalonego harmonogramu, przyjeżdżając na plan godzinę przed rozpoczęciem zdjęć. Zapewniliśmy profesjonalny sprzęt filmowy potrzebny do realizacji teledysku.

Przy realizacji obecny był reżyser – Adrian, nasza trzyosobowa ekipa: operator, asystent operatora oraz fotograf/asystent, makijażystka oraz aktorzy i statyści.

Posprodukcja

Po zdjęciach przystąpiliśmy do archiwizacji materiału oraz do montażu pilnując, aby teledysk oddawał klimat utworu. Wszystkie ujęcia zostały poddane obróbce tonalnej, a następnie obróbce kolorystycznej. Przygotowaliśmy również krótką wersję klipu, która była jego zapowiedzią i została użyta w mediach społecznościowych.

Dzięki dokładnemu opracowaniu koncepcji, przygotowaniu lokalizacji oraz ustaleniu harmonogramu realizacji zdjęć współpraca przebiegała gładko, a obie strony były zadowolone z efektu końcowego.